חדר מלח

במתחם של "גלים", הקמנו גם חדר מלח, המיועד לסובלים מבעיות הקשורות במערכת הנשימה.

חדר מלח -  מה זה?

חדר מלח הוא חדר הבנוי מאבני מלח אמיתיות, אשר הגיעו ממכרות המלח באירופה.
הייחודיות שלו, היא העובדה כי הוא נקי לחלוטין מאלרגנים והשפעות חיצוניות מזיקות, זאת בשל המליחות הגבוהה באוויר, וזו גם הסיבה שביקור בחדר מטפל בבעיות נשימה שונות.
בעת ישיבה בחדר, המטופל שואף אויר נקי וטהור, אשר מסייע התהליך של ניקוי הגוף והריאות.

חדר מלח – אז איך זה עובד?

החדר בנוי מגושי מלח ואלו נעזרים בתפזורת המלח הפזורה על רצפת החדר, זאת בכדי לשחרר לחלל האוויר את אדי המלח, אשר נשאפים ע"י המטופל וחודרים לסימפונות, שם הם סופחים נוזלים שהצטברו (כיאות לתכונת המלח לספוח נוזלים). כמו כן, גם מרחיב את דרכי הנשימה, משפר את תפקוד הריאות ומקל על בעיות נשימה שונות.
מחקרים מראים כי נשימת אויר סטרילי מחזקת את המערכת החיסונית ומפחיתה את הסיכוי למחלות. האוויר בחדר נקי מאלרגנים, אבק, זיהום וחיידקים שונים, וכמו כן גם רוויים ביונים שליליים. לכן, השהות בחדר מחזקת את המערכת החיסונית ומטהרת את הגוף.

חדר מלח – למי זה מיועד?

חדר מלח עוזר לטיפול לסובלים מבעיות נשימה שונות בכל הגילאים. בעיות נשימה שהטיפול עוזר ומקל: אסטמה, נזלת אלרגית, נזקי עישון, ברונכיט, אלרגיות שונות ועוד. כמו כן, הטיפול הוא לא רק לאנשים חולים, אלא גם באנשים בריאים הסובלים באופן זמני מקשיי נשימה שונים שיכולים להיגרם כתוצאה מהימצאות בסביבה מזיקה. למשל עבודה במקומות עם כמויות גדולות של אבק או פיח, חיידקים שונים, עשן סיגריות ועוד. כמו כן, הטיפול מקל ועוזר לסובלים מנשימה כבדה בלילה ונחירות. כדאי לציין שהטיפול יעיל במיוחד אצל ילדים, שאצלם ההשפעה היא מהירה הרבה יותר ואף הטיפול יכול לפתור בעיות שונות ולא רק להקל לתקופה.

חדר מלח – הטיפול

הטיפול מצריך שעה של ישיבה בחדר ונשימת וספיגת האוויר בחלל. הישיבה היא על כורסת טלוויזיה, בנוחות וברוגע. יש בחדר משחקים לילדים, מוזיקה לפי בקשת המטופל ועוד.

חדר מלח – עוד פרטים

בדומה לסביבת חוף הים, אשר בה האוויר ספוג במלחים מן הים, ואשר ידוע ביכולות שלו להקל על חולי אסטמה ועל הסובלים מבעיות נשימה שונות, גם הטיפול בחדר, פעול בצורה דומה.
בחדר יש ריכוז גבוה של מלח באוויר ולכן המצב דומה למצב בחוף.
כאשר ישנו ריכוז רב של אדי מלח, אלו חודרים לריאות ומדללים את הנוזלים ששקועים שם, וכך מקלים בעצם על ההוצאה שלהם, אל מחוץ לריאות ומחוץ לגוף בכלל. ההיפטרות מהנוזלים מקלה בוודאי על הנשימה.

חדר מלח – איך גילו את כל הסיפור?

לפני שנים רבות, שחלק גדול מכוח העבודה היה פועל במכרות שונים, היה ידוע כי ההימצאות במכרות, מדרדרת את מצב הבריאות של הכורים ומעלה את ממוצע המחלות בקרב העובדים ואף את האחוז התמותה. נבדלים מהשאר, היו הכורים במכרות המלח, שלא רק שמצב בריאותם לא הידרדר, אלא הוא אף השתפר ! לאחר זמן רב, הבינו שמה שגורם לשיפור במצבם הבריאותי של הכורים היא הסביבה בה הם נמצאים- בעצם בתוך גוש מלח ענק !
כך החלו לחקור וגילו את תכונותיו הרפואיות המרשימות של המלח.
ישבה בחדר מלח, בעצם מדמה את התנאים בתוך המכרות הפזורים ברחבי אירופה.

יכול להיות שהטיפול בחדר המלח, הוא בדיוק מה שחיפשת..

במתחם "גלים" ישנה גם בריכה בה אנו מקיימים פעילויות מגוונות ומעניינות. בין הפעילויות המתקיימות ניתן למצוא: 
שחיית תינוקות, חוגי שחייה, הידרותרפיה וטיפולים במים ועוד.

לשאלות נוספות, התייעצות, או כל דבר אחר, אנא צרו איתנו קשר